Kielce v.0.8

Kino
Tydzień Filmu Niemieckiego

 drukuj stron�
Kino
Wys�ano dnia 23-11-2017 o godz. 20:23:28 przez bozena 8337

Tydzień Filmu Niemieckiego to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w polski kinowy krajobraz. Organizatorzy pilnują, by program naświetlał aktualne trendy i był blisko tego, co bije w sercu niemieckiego społeczeństwa.Otwarcie 4 edycji Tygodnia Filmu Niemieckiego w Kielcach zaplanowane jest na sobotę 25 listopada na godz. 18:15 w kinie Moskwa. Gościem honorowym, który dokona oficjalnego otwarcia imprezy będzie Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Kielcach Pan Andrzej Mochoń.

"Przegląd gwarantuje podróż przez różnorodne filmowe gatunki, mistrzowie spotykają się w nim z debiutantami, hity box-office’u z festiwalowymi odkryciami. Kolejna szansa by poznać współczesne kino sąsiadów z Zachodu, nadarzy się już wkrótce. Od listopada do stycznia Tydzień Filmu Niemieckiego zawita do jedenastu polskich miast.

Maren Ade w filmie Toni Erdmann udowodniła, że niemieckie kino potrafi bawić, nie gubiąc ciężaru gatunkowego. Dowodem na to jest też hit box office’u, komedia Witamy u Hartmannów. Tematem jest tu kryzys uchodźczy i związane z nim rasizm i biurokratyczne absurdy. Z kolei Kaminski i ja to kolejny owoc współpracy duetu Daniel Brühl (aktor) i Wolfgang Becker (reżyser), twórców Good Bye, Lenin! Na ekranie starcie dwóch mocnych osobowości napędzane jest czarnym humorem.
Czasem słońce, czasem... płacz. W Powrocie do Montauk autor wybitnego Blaszanego bębenka, Volker Schlöndorff opowiada o brzemiennym w skutki spotkaniu byłych kochanków. W tle Nowy Jork i dramat z kroplą romantycznej domieszki. Mniej znanych nazwisk, ale równie dużą emocjonalną siłę rażenia zawiera film Najlepszy ze światów. Adrian Goiginger, scenarzysta i reżyser, oparł tę poruszającą historię o macierzyństwie w cieniu nałogu na własnych doświadczeniach. Wreszcie nagradzany na rozlicznych festiwalach Western Valeski Grisebach, rozgrywająca się pośród idyllicznych pejzaży opowieść o konfrontacji niemieckich robotników najemnych i bułgarskich wieśniaków, gdzieś na pograniczu bułgarsko-greckim.

Mocne jak zawsze są dokumenty. W Rewolucji dźwięku reżyserka Margarete Kreuzer oddaje hołd twórcy zespołu Tangerine Dream, Edgarowi Froese. Bohaterem biograficznego Beuysa jest zaś niemiecki artysta rzeźbiarz, performer, działacz i teoretyk sztuki, Joseph Beuys. Film przypomina, że sztuka może wpływać na kwestie społeczno-polityczne.

Warszawiacy dostąpią przywileju: w ramach stołecznego przeglądu premierowo pokazany zostanie najnowszy film Fatiha Akina W ułamku sekundy. Grająca główną rolę Diane Kruger dostała nagrodę aktorską w Cannes. Miasta, do których zawita Tydzień Filmu Niemieckiego to: Wrocław, Kraków, Opole, Poznań, Olsztyn, Katowice, Zielona Góra, Gdańsk, Kielce, Szczecin i Warszawa."
  - Anna Tatarska „Co jest grane 24”

Harmonogram projekcji w Kinie Moskwa:
25/11/17 - Powrót do Montauk;
26/11/17 - Witamy u Hartmannów
27/11/17 - Beuys;
28/11/17 - Najlepszy ze światów
29/11/17 - Western;
30/11/17 - Kaminski i ja
1/12/17 - Tangerine Dream. Rewolucja dźwięku

Cennik TFN: Bilet normalny na pojedynczy film: 13 zł.
Bilet ulgowy /seniorzy/: 10 zł.
Bilet ulgowy uczniowie i studenci: 8 zł.
Karnet na 7 filmów: 56 zł.


Kino Moskwa


Komentarze

Error connecting to mysql