Mikołajkowa zbiórka książek

„Podaruj nowe życie starej książce” to nazwa tegorocznej Mikołajkowej akcji związanej ze zbiórką książek zainicjowanej przez Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.Ma je praktycznie każdy - jedni kilka, inni nawet kilkaset. Mowa o przeczytanych książkach zalegających niemal w każdym domu. Co zatem zrobić z niepotrzebnymi woluminami, z którymi nie chcemy już mieszkać? Najlepiej przekazać je na szczytne cele, aby mogły służyć innym.

„Tegoroczną Mikołajkową zbiórką zachęcamy wszystkich miłośników literatury do dzielenia się z innymi swoimi książkami. Od 28 listopada do 15 grudnia w sześciu placówkach KSWP na terenie województwa świętokrzyskiego będzie można zostawiać niepotrzebne nam książki oraz bajki dla dzieci, które obecnie leżą bezużyteczne w naszych domach.” – mówi Marek Mika, Prezes KSWP.

Książki po podliczeniu i skatalogowaniu, przekazane zostaną jako prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin oraz maluchom przebywającym w szpitalach. Część z nich zasili również zasoby bibliotek oraz świętokrzyskich świetlic środowiskowych. Akcja przyczyni się nie tylko do wywołania uśmiechów na twarzach obdarowanych – będzie również wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru książek w inny sposób, niż oddawanie ich jako makulaturę.

Placówki KSWP (w Końskich, Kielcach, Skarżysku Kam., Starachowicach, Ostrowcu Św. oraz Staszowie),
w których przyjmowane będą książki, czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 16:00. Szczegółowe informacje o Mikołajkowej akcji „Podaruj nowe życie starej książce” można znaleźć na stronie internetowej www.kswp.org.pl

KSWP Końskie


Data publikacji: 28-11-2013 o godz. 23:18:48, Temat: Literatura

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,mikołajkowa_zbilrka_ksiązek,13705,html